KURUMSAL YÖNETİM

Üst Yönetim

Güven Özyurt

Güven Özyurt

Ford Otosan Lideri
Yönetim Kurulu Üyesi

1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü İşletme Yönetimi Programını tamamlamıştır.

Aynı yıl Ford Otosan’a Metod Mühendisi olarak katılmıştır. Ürün Geliştirme, Servis ve Kalite Mühendisliği, İhracat ve Satış Planlama alanlarında çeşitli görevler üstlendikten sonra 1997 yılında Kocaeli Fabrikası Proje Ekibi’nde Proje Mühendisi olarak görev almıştır. 1998 – 1999 yıllarında aynı ekipte Proje Lideri olarak çalıştıktan sonra 2000 yılında Malzeme Planlama Müdürü, 2010 yılında ise Malzeme Planlama ve Lojistik Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Haziran 2014 - Haziran 2019 tarihleri arasında Satınalma Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2019-2022 yılları arasında Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1 Nisan 2022 itibarıyla Ford Otosan Lideri olarak atanmıştır. Aynı zamanda 2013 yılından beri Koç Holding şirketlerine kurumsal koç olarak hizmet etmekte ve 21 Mart 2022 tarihinden bu yana Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Josephine Payne

Josephine Payne

Ford Otosan Lideri
Yönetim Kurulu Üyesi
2022 yılında Craiova Fabrikası'nın Ford Avrupa'dan Ford Otosan'a devri ile Ford Otosan Craiova Başkanı olarak Ford Otosan'a katılan Payne, Southampton Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden ve Karlsruhe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans’ından mezun oldu.
1996 yılında Ford Avrupa'ya katıldı ve 2013 yılına kadar Liverpool, Köln ve Dunton'da üretim alanında birçok farklı sorumluluk üstlendi. 2013-2017 yılları arasında Ford Kuzey Amerika'da Küresel Aktarma Organları Montaj Müdürü olarak görev yaptı ve ardından Ford Avrupa'ya Üretim Alanı Müdürü (Dagenham) olarak döndü. 2018 yılında Craiova Motor Fabrikası Müdürü olarak atanan Payne, 2018-2022 yılları arasında Ford Romanya'da Fabrika Müdür Yardımcısı- Craiova Araç Operasyonları ve Ford Romanya Başkanı ve Craiova Saha Direktörü görevlerini üstlendi. 1 Mayıs 2023 yılından itibaren; Ford Otosan Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmektedir
A. Serdar Kayhan

A. Serdar Kayhan

Hukuk ve Uyum Lideri

1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 1996 yılında Hukuk Danışmanı olarak Otosan Pazarlama A.Ş.‘de çalışmaya başlamıştır.

Otosan Pazarlama A.Ş.’nin Ford Otosan ile birleşmesi ardından görevine Ford Otosan’da devam eden Kayhan, 2008 yılında Baş Hukuk Müşaviri ve 1 Aralık 2021 itibarıyla Hukuk ve Uyum Lideri olarak atanmıştır.

Başak Çalıkoğlu Akyol

Başak Çalıkoğlu Akyol

Tedarik Zinciri Lideri

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlayarak 1999 yılında mezun olmuştur.

Aynı yıl Ford Otosan’da Kalite Mühendisi olarak göreve başlamıştır. 2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi Yüksek Lisans programını tamamlayan Akyol, Kalite Güvence bölümünde çeşitli görevler almıştır. 2013-2015 yılları arasında Yeniköy Fabrikası Kalite ve Araç Değerlendirme Yöneticiliği görevini üstlenmiştir. 2016 yılında Kalite Müdürlüğü’ne atanmış, 2018 yılından 2019 yılı sonuna kadar ise Kocaeli Fabrikaları İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Müdürü olarak görev yapmıştır. 2020-2021 yılları arasında Toplam Kalite Direktörü olarak görev yapan Akyol Mart 2022 tarihi itibarıyla İnsan Kaynakları ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. İki yılı aşkın bu görevi üstlenen Başak Akyol, 1 Haziran 2024 itibarıyla Tedarik Zinciri Lideri olarak atanmıştır. 

Tedarik Zinciri Lideri, sorumlu tedarik zinciri ve lojistik süreçlerinden sorumludur.

Burçak Türkeri

Burçak Türkeri

Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Lideri

Burçak Türkeri, 2004 yılında Koç Üniversitesi'nden Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Avrupa Çalışmaları yüksek lisans Programı'nı tamamladı ve 2024 yılında Harvard Üniversitesi Liderlik Geliştirme Programı'ndan mezun oldu.

Yaklaşık 20 yıllık mesleki deneyimi boyunca iletişim alanında çeşitli sektörlerde görev aldı. Son olarak, global bir markanın 10 ülkedeki Kurumsal İletişim Grup Müdürü olarak görev yaptı. 2020 yılında Ford Otosan'da Kurumsal İletişim Lideri olarak görev aldıktan sonra, Nisan 2024 itibariyle Ford Otosan'ın sürdürülebilirlik önceliklerini yönetmek ve sürdürülebilirlik performansını artırmakla sorumlu olacak şekilde Ford Otosan Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Lideri olarak atanmıştır. Ayrıca, Ford Otosan'ın kurumsal iletişim stratejisi, iç ve dış iletişim, medya ilişkileri ve sosyal medya yönetimi süreçlerinin yanı sıra kurumsal sosyal sorumluluk projelerine liderlik etmektedir.

Cem Temel

Cem Temel

Operasyonlar ve Yatırımlar Lideri

1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve 1992 yılında İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yapmıştır.

1993 yılında Ford Otosan Kalite Bölümü’nde Mühendis olarak işe başlamıştır. 1998-2008 yılları arasında Pres Bölümü’nün devreye alınmasını sağlamış ve 2008-2012 döneminde Pres ve Takım Kalıp Grup Müdürü olarak görev yapmıştır. 2012 yılında Ford Otosan Gölcük Fabrika Müdür Yardımcısı, 2013 yılında ise Gölcük Fabrika Müdürü olarak atanmıştır. 1 Şubat 2016- Haziran 2019 tarihleri arasında Kocaeli Fabrikaları ve Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcısı olarak, 2019-2022 yılları arasında Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1 Nisan 2022 tarih itibarıyla Operasyonlar ve Yatırımlar Lideri görevine atanmıştır.

Operasyonlar ve Yatırımlar Lideri, üretimdeki iklim değişikliği etkileri azaltımı ve önlenmesine ilişkin alınan aksiyonlara liderlik etmektedir.

Ian R. Foston

Ian R. Foston

Mühendislik ve Teknoloji Geliştirme Lideri

1994 yılında University of Hertfordshire Üniversitesi Mühendislik Yönetimi bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, 2000 yılında ise Nottingham Trent University'de Kalite Yönetimi yüksek Lisans programını bitirmiştir.  

İki kıtada üç farklı alanda tescilli mühendis olan Ian, kariyeri boyunca işine sağladığı katkılarından dolayı 2  tane takdir ödülü almıştır. Off-road, pick-up ve SUV yeni ürün geliştirme konusunda deneyimli bir yönetici olan Ian, kariyeri boyunca ürün yaratımı, üretim, kalite, satın alma, finans ve satış & pazarlama alanlarında da geniş bir deneyim kazanmıştır. 01 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Ford Otosan’da Mühendislik ve Teknoloji Geliştirme Lideri olarak görev yapmaktadır.

Mühendislik ve Teknoloji Geliştirme Lideri, Ford Otosan ürünlerinin yaşam döngüsü boyunca sürdürülebilirliğinden sorumludur.

Emrah Duman

Emrah Duman

Ford Trucks İş Alanı Lideri

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1997 yılında mezun olmuştur.

2001 yılında aynı bölümde yaptığı yüksek lisansının ardından 2004 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA Programından ve 2023 yılında Harvard Üniversitesi Advanced Management Program'ından mezun olmuştur. Ford Otosan’a katıldığı 1997 yılından itibaren servis mühendisliği, ihracat ve iş geliştirme müdürlüğü, kamyon operasyonları müdürlüğü gibi birimlerde çeşitli görevler üstlendikten sonra 2014-2023 arasında çeşitli direktörlük pozisyonlarını yönetmiştir. En son Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörlüğü görevinin ardından Mart 2023 itibarıyla Ford Trucks İş Alanı Lideri olarak atanmıştır.

Erhan Köseoğlu

Erhan Köseoğlu

Büyüme ve Akıllı Hareketlilik İş Alanı Lideri

Erhan Köseoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği lisans derecesi ile 2003 yılında mezun olmuş ve ardından 2007 yılında Marmara Üniversitesi'nde Mühendislik Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır. 

Sektörde 2004 yılından beri aktif olarak telekomünikasyon sektörü başta olmak üzere FMCG, beyaz eşya ve otomotiv sektörlerinde farklı liderlik rollerinde uzun yıllar deneyim kazanmış ve çeşitli şirketlerde performans ve kalite yönetimi, IT operasyonları, dönüşüm programları ve koçluk gibi alanlarda görev almıştır. Son olarak Ford Otosan'da dönüşüm programlarını yöneten Erhan Köseoğlu, kariyeri boyunca IT transformasyonu, çözüm ve uygulamalarının liderliği, CRM ve dijital dönüşüm alanlarında önemli başarılar elde etmiştir. Ayrıca, bireysel koçluk, tasarımsal düşünce koçluğu ve kurumsal dönüşüm koçluğu konularında da uzmanlaşmıştır. 

Gül Ertuğ

Gül Ertuğ

Mali İşler Lideri - CFO

1997 yılında lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Saibe Gül Ertuğ, aynı yıl Ford Otosan Üretim Planlama Müdürlüğü’nde göreve başlamıştır. 

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi MBA ve 2006 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programından mezun olmuş ve 2019 yılında Harvard Business School PLDA derecelerini almıştır. Ford Otosan kariyerinde MP&L Ekip Liderliği (CMMS3 Devreye Alma ve R/C Koordinatörlüğü), Genel Müdür Teknik Asistanlığı, PD Finans Yönetici ve Müdürlüğü, Ford Asya Pasifik CD Car &Lincoln Finans Kontrolörlüğü (Shanghai) ve İş Stratejileri Finans Müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmıştır. 2019-2022 yılları arasında İnovasyon ve Yeni Girişimler Direktörü olarak görev yapmıştır. 1 Nisan 2022 tarihi itibarıyla Finans ve Muhasebe Genel Müdür Yardımcısı -CFO görevine atanmıştır.

Hayriye Karadeniz

Hayriye Karadeniz

Dijital Ürünler ve Servisler Lideri

1995 yılında İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde lisans eğitimi tamamlamıştır. 1996-1997 yıllarında Marmara Üniversitesi, Eğitim ve Yardım Vakfı, Çağdaş Yönetim Teknikleri Programını tamamlamıştır. 

Henüz mezun olmadan uzun dönemli stajyer olarak 1994 yılında Ford Otosan’da iş hayatına başlamıştır.  
İş hayatının başlangıcından itibaren Bilgi Teknolojileri bölümünde farklı görev ve sorumluluklar üstlenmiş ve 2011-2012 döneminde Cargo İş Süreçleri Müdürlüğünü yürütmüştür. 2012 yılında Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak atanmıştır. 2016 yılında mevcut görevinin yanında şirketin dijital dönüşümünden sorumlu olmak üzere Türkiye’nin ilk atanan CDO (Chief Digital Officer)’su olmuştur. Halen Dijital Dönüşüm ve Bilgi Teknolojileri Lideri olarak Ford Otosan’daki görevine devam etmektedir. Ayrıca, 2013 yılından itibaren Kurumsal Koç olarak Koç Topluluğu’na hizmet vermektedir. Dönüşüm ve Çevik Koç takımlarında yer almaktadır. Türkiye’de gelişmekte olan yeni teknolojik çalışmalara destek vermek ve içinde yer almak adına “Blockchain Türkiye”, “Türkiye Yapay Zeka” platformlarında ve Türkiye Yapay Zeka Insiyatifi (TRAI)’inde Danışma Kurulu Üyesi’dir.

Siber güvenlik, günümüzün dijital dünyasında her kuruluş için kritik öneme sahiptir. Siber güvenlik lideri, Dijital Ürünler Ve Servisler Lideri’ne raporlayarak, siber güvenlik altyapısını ve stratejisini geliştirmek ve yönetmekten sorumlu olup, kuruluşun siber saldırılara karşı korunmasını ve değerli bilgilerinin korunmasını sağlamaktadır.

Osman Özdemir

Osman Özdemir

İnsan Kaynakları ve Dönüşüm Lideri

Osman Özdemir, 2002'de Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, Brillant ve Beko Elektronik'te Satınalma Uzmanı olarak kariyerine başlamıştır. 

Arçelik A.Ş/Beko LLC'de Tedarik Uzmanı olarak çalıştıktan sonra, İnsan Kaynakları alanına geçiş yapmış ve burada İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak önemli projeler gerçekleştirmiştir. Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.'de yedi yıl boyunca İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaparak İK süreçlerini geliştirmiştir. 2023'te Arçelik A.Ş.'de İnsan Kaynakları (Avrupa) Kıdemli Direktörü olarak atanmış ve Haziran 2024'te Ford Otosan'da İnsan Kaynakları ve Dönüşüm Lideri olarak göreve başlamıştır. Özdemir, geniş İK deneyimi ve dönüşüm projelerindeki başarısı ile dikkat çekmektedir.

İnsan Kaynakları ve Dönüşüm Lideri, Ford Otosan'da yürütülen Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık ile İş Sağlığı ve Güvenliği programları ve hedefleri gözden geçirerek takip ve aksiyon alma sorumluluğuna sahiptir.

Özgür Yücetürk

Özgür Yücetürk

Ford Türkiye İş Alanı Lideri

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2002 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA ve 2018 yılında Harvard Üniversitesi AMP programlarını tamamlamıştır. 

1995 yılında Ürün Uzmanı olarak Ford Otosan Pazarlama Departmanı’nda çalışmaya başlamıştır. Daha sonra sırası ile Pazarlama Stratejileri Müdürlüğü, Otomobil Ürün Müdürlüğü,
Satış Destek Müdürlüğü ve Genel Müdür Teknik Asistanlığı görevlerinde bulunmuş, 2002 yılında Pazarlama Müdürü olarak atanmıştır. 2006 yılında Ford Avrupa organizasyonunda Avrupa Satış Operasyonlarından sorumlu Koordinatör olarak çalışmıştır. 2007 yılında Pazarlama Direktörü olarak Ford Otosan’a geri dönmüş, 2009 yılında Satış ve Satış Operasyonları Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. 2014-2021 yılları arasında  Satış Pazarlama ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunmuştur. 2022 Nisan ayından bu yana Ford Türkiye İş Alanı lideri olarak görev yapmaktadır. 

Pınar Kılınç Topçu

Pınar Kılınç Topçu

Kalite Platform Alanı Lideri

2010 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve 2022 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA yüksek lisans porgramını tamamlamıştır.
 

2010 yılında Ford Otosan’da Tasarım Kalite Mühendisi olarak göreve başlamıştır. Mühendislik & Teknoloji Geliştirme, Ford Otosan Liderliği ve Yeni Nesil İmalat Liderliği’nde başarılı çalışmalara imza atmasının ardından Ekim 2023 itibari ile Kalite Platform Alanı Lideri olarak atanmıştır.

Ford Otosan, size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. İstediğiniz takdirde çerezleri reddedebilirsiniz. Ancak çerez ayarlarını değiştirmeniz durumunda, internet sitemizin bazı fonksiyonlarının düzgün çalışmayabileceğini lütfen dikkate alın.
Çerezler hakkında daha ayrıntılı bilgiye ve Ford Otosan Çerez Politikasına şuradan ulaşabilirsiniz.